Красимир Балъков на третия турнир DB Schenker Golf Open

Сподели

Близо 80 състезатели взеха участие в оспорвано състезание на третия турнир DB Schenker Golf Open, който по традиция се провежда в Голф клуб “Св. София”. Сред участниците бяха футболната легенда Красимир Балъков, посланикът на Ирландия Джон Бигар, президентът на Българската голф асоциация Красимир Гергов. Състезанието, което се игра във формат индивидуален стейбълфорд, стартира с шотгън, а играчите бяха разделени в две дивизии според техния хендикап – от 0 до 14 и от 15 до 28.

Победител в Дивизия А стана талантливата състезателка от националния отбор на България Виктория Генова с 41 точки, която спечели голф ваканция, следвана от своя съотборник от представителния ни тим Владислав Маринов  с 40 и Пламен Хранков с 36 точки. Най-голям брой точки в Дивизия В – 43 събра младият голфър Любомир Тушев, на второ място се класира Ангелос Парасхакис с 41, а на трето – Йордан Йорданов с 39.

Наградите за "Най-дълъг удар"  и за "Най-близо до дупката" отидоха при един и същ голфър – Владислав Маринов, а Виктория Генова бе обявена за Най-добре представила се дама.